Inteligentny dom nad fosą

Jedną z naszych wyjątkowych realizacji jest dom nad fosą. Niegdyś zabytkowe koszary, obecnie zostały zaadaptowane pod zabudowę zespołu apartamentów, składającego się z kilkunastu luksusowych budynków mieszkalnych. Jeden z takich obiektów nasz klient wyposażył w inteligentny system zarządzania w otwartym standardzie KNX.
Dom utrzymany jest w eleganckiej i prostej stylistyce z wykorzystaniem naturalnych drewnianych elementów. W budynku dominują szarości z kontrastowymi dodatkami. Obiekt składa się z trzech sypialni z garderobami, dwóch łazienek oraz toaletą dla gości, pralnią a także przestronnym salonem z aneksem kuchennym, jadalnią i gabinetem. Ogromnym atutem są przeszklenia m.in. w salonie, z których rozpościera się widok na taras z ogrodem oraz fosę otaczającą teren.
Współpracę z inwestorem zaczęliśmy jeszcze na etapie planowania, co pozwoliło na optymalne przygotowanie domu do instalacji KNX. Zaprojektowany i zainstalowany przez INLOGIC system pozwala na zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz inwestycji. Inteligentny budynek, w przeciwieństwie do zwykłego obiektu, tworzy jeden zintegrowany centralny system zarządzania. Instalacja została wzbogacona o serwer do wizualizacji, dzięki któremu można zarządzać wszystkimi urządzeniami przy pomocy komputera, tabletu lub smartfona. Z intuicyjnej wizualizacji CubeVision można sterować nie tylko oświetleniem czy gniazdami zależnymi, ale również wentylacją i klimatyzacją, ogrzewaniem oraz zasłonami i roletami.
W tym inteligentnym domu zwykłe wyłączniki ścienne stosowane w tradycyjnej instalacji elektrycznej, zostały zastąpione programowalnymi klawiszami. Rozmieszczono je w pomieszczeniach tak, aby każdy z użytkowników miał do nich łatwy dostęp. Przyciski umożliwiają sterowanie pojedynczymi obwodami oraz grupami (np. wyłączają wszystkie światła w domu lub w poszczególnych strefach, rozwijają wszystkie zasłony czy uruchamiają tzw. sceny). Sceny, czyli podstawa zintegrowanego obiektu, są to zaplanowane i zautomatyzowane czynności, które działając wspólnie oszczędzają czas i zapewniają komfort użytkownikom. Najlepszym przykładem tutaj jest tzw. „scena nieobecność”, którą właściciele mogą stosować przy opuszczaniu budynku – jednym przyciskiem wyłączą wszystkie obwody oświetleniowe w domu, zasuną zasłony w salonie oraz rozwiną rolety w kuchni.
W tej realizacji przygotowaliśmy również okablowanie pod nowoczesny system audio oparty na technologii Bose. Inwestor zdecydował się na zestaw Lifestyle® 650, czyli najlepszy system 5.1 w naszej ofercie. Niewielkie głośniki wielokierunkowe, bezprzewodowy moduł basowy i bezprzewodowe tylne głośniki dźwięku przestrzennego oferują niezwykłe wrażenie z odsłuchu w salonie. System audio tworzy realistyczny dźwięk 360°, dzięki czemu dociera on ze wszystkich stron, a nie tylko z jednego punktu. System Lifestyle® zaprojektowany został z myślą o muzyce, filmach i programach TV, brzmi równie zachwycająco, jak wygląda – idealnie wpasował się w stylistykę przestrzeni.

Cała inteligentna inwestycja doskonale zintegrowała się z zielonym terenem dookoła. Dzięki temu panuje tutaj wyjątkowy, kameralny i domowy charakter.