Futura Park Kraków

Nasza kolejna realizacja zlokalizowana jest w Modlniczce w pobliżu północno-zachodniej granicy Krakowa, przy zjeździe z autostrady A4 i niewielkiej odległości od lotniska Kraków Balice. Galeria handlowa Futura Park to dwukondygnacyjny obiekt o łącznej powierzchni 44 000 m2 i parkingiem na 1400 samochodów. Krakowski outlet Factory i Futura Park to nowatorski koncept firmy Neinver. Nowoczesny kompleks pod jednym dachem łączy centrum wyprzedażowe z tradycyjnym parkiem handlowym. Umiejscowiony na poziomie 0 outlet zajmuje 22 000 m2. Taką samą powierzchnię ma strefa parku handlowego na +1. Za projekt budynku odpowiada jedna z większych, renomowanych firm architektonicznych w Polsce – pracownia IMB Asymetria.

monitoring nadzoru instalacji tryskaczowej

Centrum Futura Park zostało uhonorowane nagrodą dla branży nieruchomości oraz okazało się jednym z najlepszych punktów handlowych na mapie środkowej i wschodniej Europy. Dostało również odznaczenie „Najlepszego centrum handlowego roku”.  Budynek jest miejscem przyjaznym nie tylko klientom, ale również środowisku. Kompleks handlowy uzyskał prestiżowy certyfikat BREEAM, który potwierdza proekologiczne rozwiązania techniczne zastosowane podczas budowy, ograniczające zużycie wody i energii.

monitoring nadzoru instalacji tryskaczowej

W niespełna 60 minut po otwarciu, centrum handlowe odwiedziło około 4000 gości. W pierwszych dwóch tygodniach od otwarcia inwestycji, do Futura Park Kraków przyjechało 260 tysięcy klientów. Zapewnienie bezpieczeństwa w sytuacji kryzysowej w obiekcie handlowym, w którym może przebywać jednocześnie kilka tysięcy osób to szczególne wyzwanie. W Futura Park naszym zadaniem było  wykonanie monitoringu instalacji tryskaczowej oraz automatyki pompowni pożarowej. Instalacja tryskaczowa, która należy do stałych urządzeń gaśniczych (SUG) służy do gaszenia pożaru we wczesnej fazie z wykorzystaniem środka gaśniczego, w tym przypadku wody. Obiekt wyposażony w tryskacze znacznie zmniejsza straty powstałe wskutek ewentualnego pożaru, a także umożliwia sprawniejsze przedostanie się do dróg ewakuacyjnych. Zaawansowany system monitoringu nadzoruje instalację tryskaczową i powiadamia o stanach niewłaściwych, a także alarmach przepływu wody. Personel techniczny posiada pełną kontrolę nad działaniem urządzeń oraz informację z danych stref.