Hotel Baltic Park Molo Apartments

Świnoujście to miasto uzdrowiskowe, najdalej wysunięte na północny zachód kraju. Miasto mieści się między cieśniną a Morzem Bałtyckim, a w jego centrum znajduje się nowoczesny kompleks hotelowy – Baltic Park Molo Apartments. Obiekt już stał się ikoną kurortu.

 System przeciwpożarowy

Powierzchnia całkowita tego 5-gwiazdkowego hotelu wynosi 7 600 m². Sam obiekt został zaprojektowany i w całości zrealizowany dla Zdrojowa Invest Sp. z o.o. przez znaną i cenioną warszawską pracownię architektoniczną Płaskowicki + Partnerzy Architekci. W ultranowoczesnym kompleksie mieszczą się lokale handlowe i usługowe, apartamenty na sprzedaż oraz hotel. Obiekt usytuowany między główną promenadą, a najpiękniejszą plażą w mieście wyróżnia się ciekawą architekturą skojarzoną ze spiętrzoną falą. Wewnątrz znajdują się 62 przestronne i nowoczesne apartamenty z w pełni wyposażonymi aneksami kuchennymi, dzięki którym goście hotelowi mogą samodzielnie przygotowywać posiłki. Z okien hotelowych pokoi rozciągają się widoki na morze. W hotelu mieści się restauracja, kawiarnia widokowa, klub nocny, kręgielnia, fitness club z siłownią i ścianą wspinaczkową, luksusowa strefa SPA & Wellness, a także basen. Zespół hotelowy otrzymał certyfikat Leadership in Energy and Environmental Design (LEED) za efektywność energetyczną budynku oraz przyjazne środowisku materiały wykończeniowe, wykorzystanie wody deszczowej w celu ograniczenia zużycia wody pitnej oraz preferencyjne parkingi dla samochodów niskoemisyjnych z elektrycznymi stacjami ładowania.

 System przeciwpożarowy

Obiekty hotelowe są zaliczane do grupy budynków szczególnie narażonych na występowanie pożaru. W związku z powyższym, przepisy pożarowe w tym zakresie są zaostrzone. System przeciwpożarowy musi być sprawdzony oraz bezawaryjny, a bezpieczeństwo gwarantuje obiekt wyposażony w oryginalne i nowoczesne urządzenia. W przypadku zagrożenia zdrowia, życia i mienia ludzi, instalacja przeciwpożarowa nie może dopuścić do jakiegokolwiek błędu.

Goście, którzy czują się bezpiecznie, chętnie wracają do tego samego obiektu. Pomogliśmy w zapewnieniu bezpieczeństwa gościom hotelu Baltic Park Molo i kontroli właścicielom przez wyposażenie budynku w automatykę pompowni pożarowej. Sama pompownia jest kluczowym elementem stałych wodnych urządzeń gaśniczych, który ze zbiornikiem zapasu lub siecią wodociągową stanowi stałe źródło wody. W hotelu wykonaliśmy również monitoring stanów niewłaściwych oraz sygnałów pożarowych instalacji tryskaczowej. Zaawansowany system monitoringu w czasie rzeczywistym nadzoruje stan instalacji tryskaczowej i na bieżąco informuje personel techniczny o ewentualnych stanach niewłaściwych oraz alarmach przepływu wody – gaszeniu. Główną zaletą rozwiązania jest pełna kontrola nad działaniem urządzeń instalacji tryskaczowej oraz dostęp do informacji i gaszenia w danej strefie.