Galeria Kaskada

Jedną z naszych realizacji jest obiekt w samym centrum Szczecina – dobrze znana w mieście Galeria Kaskada o powierzchni sprzedaży 43000 m2. W obiekcie znajduje się około 140 sklepów znanych marek. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano ponad 1000 miejsc parkingowych. Cały obiekt składa się z trzech poziomów handlowych i trzech parkingowych. Po pożarze poprzedniej Kaskady, który miał miejsce w 1981 r., w nowym centrum handlowo - rozrywkowym starannie zadbano o różnego rodzaju zabezpieczenia szczególnie przeciwpożarowe.

Automatyczny system gaszenia

Automatyczny system gaszenia ma za zadanie zwalczanie pożarów w pierwszej fazie od powstania. Zabezpiecza powierzchnię, w której pojawił się ogień. Celem systemu automatyki i monitoringu instalacji tryskaczowej jest ochrona obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych. Nasi specjaliści przygotowali w Galerii Kaskada automatykę instalacji tryskaczowej, czyli układy sterowania i nadzoru urządzeń p.poż z pompami instalacji tryskaczowej. Zaawansowany system monitoringu w czasie rzeczywistym nadzoruje stan instalacji tryskaczowej i informuje personel techniczny o ewentualnych stanach niewłaściwych oraz alarmach przepływu wody – gaszeniu. Zaletą tego rozwiązania jest to, że mamy pełną kontrolę nad działaniem urządzeń instalacji tryskaczowej wraz z informacją i gaszeniu w danej strefie.

integrację systemu monitorowania sygnałów technicznych i pożarowych

Specjaliści z INLOGIC zrealizowali w tym obiekcie integrację systemu monitorowania sygnałów technicznych i pożarowych instalacji tryskaczowej z systemem sygnalizacji alarmu pożarowego SAP opartą na urządzeniach światowego potentata branży p.poż Schrack-Seconet. Wykonali także system monitorowania i automatycznego ogrzewania rurociągów instalacji hydrantowej w obszarach chłodnych, który także podlega monitoringowi stanów niewłaściwych i jest nadzorowany w punkcie technicznym, co ułatwia pracę personelu technicznego w tak dużym budynku.