Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa

system alarmowy w szczecinie

Naszym najważniejszym zadaniem było zwiększenie bezpieczeństwa w obiekcie. W związku z tym na pierwszym planie było stworzenie systemu, który chroniłby zdrowie i życie ludzi, a także dobry stan zgromadzonych dóbr. W tym przypadku, utracone rzeczy trudno byłoby odkupić czy odtworzyć. Z racji wpisu sanktuarium do rejestru zabytków, wszystkie wykonane przez nas prace spełniły wymogi konserwatorskie. W kościele wykonaliśmy system sygnalizacji pożarowej, który wykrywa pożar i natychmiast alarmuje o zagrożeniu. Główną rolą systemu jest wykrycie źródła ognia, zanim zacznie się rozwijać i osiągnie trudne do opanowania rozmiary. Aktywowana sygnalizacja umożliwia przeprowadzenie szybkiej ewakuacji wiernych z budynku i zwiększa ochronę zgromadzonych wartościowych przedmiotów. Sygnalizacja spełnia również wytyczne Państwowej Straży Pożarnej.

projektowania systemu audio szczecin

Kolejną instalacją, która została przez nas założona jest sygnalizacja włamania i napadu (SSWIN) na podzespołach wiodącego producenta w branży systemów alarmowych – firmy SATEL. Zadaniem systemu alarmowego jest wykrycie wtargnięcia do kościoła niepowołanych osób oraz przekazanie tej informacji odpowiednim służbom. Funkcja alarmowa ma chronić obiekt przez włamaniem, napadem, kradzieżą czy dewastacją.

Trzecim systemem, dbającym o bezpieczeństwo wiernych i ochronę kościelnego mienia jest zamontowany przez nas system monitoringu. Oparliśmy go na nowoczesnych megapikselowych kamerach firmy Novus. Monitoring (CCTV) również ma zapobiegać aktom wandalizmu i odstraszać potencjalnych złodziei. Za pomocą monitoringu, duszpasterze mają również opcję zdalnego podglądu kościoła.

Wymieniony przez nas został także system nagłośnienia na najwyższej jakości sprzęt Bose. Podczas projektowania nowego systemu audio, naszym priorytetem było zapewnienie wysokiego poziomu zrozumiałości mowy. Było to trudne zadanie w tak dużej i surowej przestrzeni. Żelbetowa konstrukcja obiektu oraz jego kształt sprawia, że jest to miejsce wymagające akustycznie. Zaproponowany przez nas system Bose jest dedykowany do tego rodzaju budynków. Dodatkową zaletą nagłośnienia jest elegancki wygląd głośników, które idealnie wpasowały się w aranżację wnętrza.