Kronospan Design Center

W Szczecinku znajduje się fabryka firmy Kronospan, znaczącego na świecie producenta materiałów drewnopochodnych. INLOGIC miał okazję uczestniczyć w jej niedawnej rozbudowie, a dokładnie przy powstawaniu pierwszego w Europie centrum szkoleniowo-wystawienniczego poświęconego produktom i działalności firmy – Kronospan Design Center. Powierzchnia nowych obiektów to ponad 3,2 ha. Na terenie Kronospan Design Center znajdują się trzy kluczowe budynki: Krono Akademia, hala główna oraz studio MDF. Każdy z nich wyposażyliśmy w zasilanie energetyczne WLZ. Na całej powierzchni Kronospan Design Center stworzyliśmy sieć strukturalną LAN na światowej klasy sprzęcie firmy R&M. Centrum uzbroiliśmy w sieć światłowodową, szafy rackowe oraz telewizję satelitarną. Także oświetlenie zewnętrzne zostało zaprojektowane i wykonane przez nasz zespół ds. realizacji.

instalacja KNX

Krono Akademia to budynek o powierzchni 800 m2 przeznaczony do organizacji różnego rodzaju szkoleń i warsztatów dla klientów, architektów i projektantów, stolarzy oraz studentów architektury. W salach konferencyjno-szkoleniowych zainstalowane przez nas projektory oraz ekrany multimedialne okazały się niezbędne.

Kolejnym budynkiem jest studio MDF. W tej olbrzymiej hali ekspozycyjnej prezentowane są innowacje wykorzystania, aplikacji i obróbki płyty MDF. Studio to miejsce stworzone z myślą o spotkaniach biznesowych. W tym obiekcie zrealizowaliśmy wszystkie instalacje elektryczne i teletechniczne.

instalacja KNX

Największym budynkiem jest tzw. hala ekspozycyjna, w której główną atrakcją jest innowacyjny dom przesuwny, o którym pisaliśmy już wcześniej. Mobilny dom pokazowy został stworzony w technologii pasywnej i wyposażony przez INLOGIC w nowoczesną inteligentną instalację KNX. Zarządzanie tym 300-metrowym i piętrowym budynkiem odbywa się w intuicyjny sposób za pomocą aplikacji z telefonu, tabletu lub komputera. Po naciśnięciu jednego przycisku, dom rozsuwa się, ukazując cały przekrój konstrukcji. Wewnątrz domu na życzenie inwestora znalazło się 7 stref nagłośnieniowych opartych na sprzęcie najlepszej jakości Bose. W hali ekspozycyjnej mieszczą się dodatkowo biura, zaplecze socjalne oraz duża restauracja, która jest w stanie pomieścić nawet 200 gości.