Dom na wodzie

Dom na wodzie to jedna z tych realizacji, która ze względu na swoją wyjątkowość na długo pozostaje w pamięci. W miejscowości Nacka w Szwecji nasz partner EcoReadyHouse zbudował pierwszy pływający i energooszczędny budynek mieszkalny (model Floating House 1). W ramach tej inwestycji zaprojektowaliśmy, wykonaliśmy i uruchomiliśmy inteligentny system w międzynarodowym standardzie KNX. W realizacji użyto produktów automatyki budynkowej producenta ABB. Dom został przygotowany w technologii Eco Smart, dzięki czemu zużywa nawet do 8 razy mniej energii niż zwykły budynek. Na dachu dodatkowo zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną naszego projektu, która przetwarza energię słoneczną w prąd. Największą różnicą w konstrukcji pomiędzy domem na wodzie a domem tradycyjnym jest w przypadku tego pierwszego brak płyty fundamentowej. Cała konstrukcja budynku została zamontowana na wysokiej klasy betonowym pływaku. Dom jest całoroczny i wyposażony we wszystkie udogodnienia tradycyjnych obiektów mieszkalnych.

Dom na wodzie składa się z parteru, pierwszego piętra i poddasza. W budynku znajdują się trzy łazienki w tym jedna w połączeniu z sauną, dwie jasne sypialnie, garderoba, przestronny salon z kuchnią, pokój wspólny, pokój do ćwiczeń i relaksu, pomieszczenia techniczne, oranżeria oraz taras na zewnątrz. Na parterze do dyspozycji właścicieli jest ponad 5-metrowy basen. Cały dom został wyposażony przez nas w nagłośnienie w najlepszej technologii Bose. Wnętrze utrzymano w skandynawskiej prostej stylistyce oraz kolorystyce bieli i szarości. Duże przeszklenia od strony wody zapewniają wspaniały widok na okolicę.

Inteligentna instalacja umożliwiła integrację praktycznie wszystkich zamontowanych systemów takich jakich ogrzewanie, oświetlenie, klimatyzację i wentylację, obsługę żaluzji fasadowych, nagłośnienie itd. W domu zaprogramowano kilka najbardziej użytecznych scen: wejście, wyjście, urlop oraz powrót z urlopu, a także przewietrzenie i symulację obecności. Właściciele mogą zarządzać swoim pływającym domem zarówno za pomocą eleganckich włączników ściennych, jak również z prostej domowej wizualizacji CubeVision na tablecie, komórce lub laptopie. Dzięki aplikacji sterowanie tak dużym domem nie jest skomplikowane i czasochłonne.

Już niebawem kolejna zaskakująca realizacja. Zachęcamy do obserwowania naszego fanpage’a!

Galeria: