Energooszczędne osiedle Sannakajen

Miejscowość Kristinehamn jest położone w pięknym miejscu w zachodniej Szwecji. Miasto znajduje się nad brzegiem jeziora Vänern, u ujścia dwóch rzek – Varnan i Löt. W tej lokalizacji nasz partner zbudował osiedle Sannakajen. W kilka miesięcy powstało 11 dwukondygnacyjnych energooszczędnych domów w zabudowie szeregowej z dołączonymi garażami. Wszystkie domy przygotowane zostały w technologii Eco Smart, co oznacza, że potrzebują znacznie mniej energii niż domy tradycyjne, są wyposażone w nowoczesne urządzenia przyjazne dla środowiska oraz zbudowano je z najwyższej jakości materiałów – naturalnych i trwałych. Domy zostały stworzone dla osób, które chcą się wyróżniać i żyć w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Szeregowce w Kristinehamn z nowoczesną otwartą zabudową nadają się zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób starszych. Domy składają się z salonu z przestronną kuchnią, trzech sypialni, pokoju dziennego oraz dwóch łazienek. Metraż działki to ok. 300-500m2.

CubeVision  inteligentny dom

Każdy z 11 domów w tej zabudowie wyposażyliśmy w inteligentną instalację opartą na światowym standardzie KNX. Zamontowany system jest nowocześniejszą wersją instalacji elektrycznej. Dzięki niemu wszystkie podłączone urządzenia domowe bez przeszkód ze sobą współpracują. Z pomocą intuicyjnej wizualizacji CubeVision dostępnej na wszystkich mobilnych urządzeniach, użytkownicy mogą sterować ogrzewaniem, wentylacją, oświetleniem, żaluzjami i innymi funkcjami domu, gdziekolwiek się znajdują.

CubeVision  inteligentny dom

Domy posiadają zaprogramowane sceny takie jak: wejście, wyjście, wyjazd na urlop, powrót z urlopu, przewietrzenie czy symulacja obecności. Sceny w inteligentnych domach to zaplanowane i zautomatyzowane czynności, które działając wspólnie, oszczędzają czas i pieniądze. Po powrocie z pracy w szybki i prosty sposób można przygotować dom na obecność domowników. Po zmroku czujnik zmierzchowy włącza oświetlenie zewnętrzne. Po naciśnięciu jednego klawisza w wizualizacji, załączają się w domu wszystkie obwody standby, a wentylacja ustawia się w tryb komfortowy. Przed wyjściem domownicy nie muszą robić obchodu całego domu, żeby wyłączyć światła w każdym pomieszczeniu. Wystarczy, że przytrzymają dłużej jeden klawisz zlokalizowany przy drzwiach wyjściowych. Wyjeżdżając na urlop, właściciele nie martwią się o swój dom, ponieważ cały czas mają go pod kontrolą. Tryb wakacyjny z symulacją obecności zwiększa bezpieczeństwo obiektu. Funkcja załącza o losowych godzinach w nocy oświetlenie, dzięki czemu dom z zewnątrz wygląda na zamieszkany i skutecznie odstrasza nieproszonych gości. Po powrocie z urlopu wystarczy jeden przycisk by wróciły wszystkie wcześniejsze ustawienia.