Kancelaria Radców Prawnych

Kancelaria Radców Prawnych BD w założeniu miała być nowoczesnym budynkiem, który będzie charakteryzować wysoki standard oraz w pełni funkcjonalne biuro zarówno dla osób w nim pracujących, jak i odwiedzających. Inwestorzy prowadzą usługi na najwyższym poziomie, więc chcieli żeby wnętrze firmy było również jej wizytówką. Architekt Karol Barcz podjął się tego wyzwania i podczas procesu projektowania, zaprosił nas do współpracy przy przedsięwzięciu. Zespół INLOGIC zaprojektował i zamontował w budynku całą inteligentną instalację elektryczną. Budynek należy do tych projektów rozwojowych, ponieważ zgodnie z koncepcją wraz ze zmianami w firmie, można konfigurować układy pomieszczeń. Kancelaria składa się z trzech niezależnych lokali, które w razie potrzeby łączą się w jeden spójny kompleks. Tego założenia nie udałoby się do końca zrealizować, gdyby nie nowoczesna instalacja elektryczna oparta o międzynarodowy standard KNX.

Busch-axcent - KNX

Dzięki temu otwartemu i inteligentnemu systemowi, budynek jako całość staje się znacznie łatwiejszy do kontroli i zarządzania. Zwiększa to również bezpieczeństwo, wydajność ekonomiczną i wygodę użytkowników. Cechą wyróżniającą KNX spośród innych systemów jest możliwość pełnej integracji praktycznie wszystkich zainstalowanych w budynku urządzeń. Wybór tego standardu jest gwarancją niezawodności i doświadczenia największych światowych firm.

Busch-axcent - KNX

Cała kancelaria została utrzymana w prostej, aczkolwiek nowoczesnej i eleganckiej stylistce z wykorzystaniem naturalnych drewnianych elementów. W budynku dominuje kolorystyka bieli i szarości. Duże niczym nieudekorowane przeszklenia zapewniają odpowiednie nasłonecznienie wewnątrz. Bardzo wysokie drzwi i szafki, które wypełniają przestrzeń, tworzą ze ścianami gładką powierzchnię, wprowadzając więcej ładu i harmonii. Jako elementy sterowania punktowego, zaproponowano stylowe klawisze z ramką w białym kolorze z klasycznej serii Busch-axcent®, które dają możliwość konfigurowania i tworzenia scen świetlnych. Przykładem takiej sceny jest wyłączenie wybranych obwodów elektrycznych i to za sprawą jednego kliknięcia. Przy wyjściu jeden zgrupowany przycisk umożliwia wyłączenie obwodów oświetleniowych w całym kompleksie oraz opuszczenie wszystkich rolet zewnętrznych.