meta_description

DUO DMX Gateway

dodatkowe informacje:

---

Bramka pomiędzy KNX, EnOcean i DMX

DMX służy jako standardowa magistrala sterująca sceną i systemami oświetleniowymi.Może także pracować jako cyfrowa magistrala, jednak w przeciwieństwie do KNX rozwija prędkość 250 kbit/s a nie  9,6 kbit/s. Posiada ono w ramach jednej linii 512 kanałów, które można zaadresować i kontrolować. Technologia ta jest szeroko rozpowszechniona i dostępna w przystępnej cenie.DMX może służyć także do kontrolowania światła RGB-LED. Dzięki tej funkcjonalności Bramka DUO-DMX może kontrolować kolor światła. Ponadto, możliwa jest zmiana źródła i natężenia światła oraz przejścia tonalnego kolorów. To wszystko odbywa się za pomocą jednego przycisku KNX. W grupie źródeł światła możliwe jest sterowanie pojedynczymi elementami.Bramka posiada 2 oddzielne wyjścia posiadające 512 kanałów DMX każda, co umożliwia kontrolowanie dwóch niezależnych instalacji DMX.

Wariant z EnOcean doskonale nadaje się do modernizacji już istniejącej instalacji. Urządzenie zostało zaprojektowane do montażu sufitowego i może być łatwo zamontowane poprzez otwór na lampę LV-halogenową. W celu zamontowania urządzenia w skrzynce rozdzielczej, na szynie DIN, wystarczy odłamać nakładki.

Do programowania sekwencji służy darmowy program DMX Configurator. Prosta konfiguracja polega na ustawieniu wirtualnych suwaków i ich zapisaniu.  Modyfikacji ustawień można dokonać także za pośrednictwem sieci, jeżeli źródła są podłączone do bramki. Po dodaniu kliku źródeł światła, które mogą być połączone w sekwencje, można wywołać za pośrednictwem grupy adresów lub profilem EnOcean.
Przypisanie grupy adresów jest realizowane poprzez import danych z programu ETS (import pliku z rozszerzeniem -esf) bezpośrednio do konfiguratora.
Ponadto, oprogramowanie może służyć do ustawienia i przydzielenia IP. Początkowa instalacja odbywa się za pośrednictwem karty SD, którą bramka automatycznie odczytuje. Późniejsze dodatkowe ustawienia można wygodnie zmieniać za pomocą połączenia sieciowego .

Dodatkową zaletą produktu jest możliwość zasilenia go przez kable sieciowe (Power  over Ethernet). Zmniejsza to ilość niepotrzebnych kabli i ułatwia zarządzanie infrastrukturą budynku.