meta_description

Seria PT-602CZ

dodatkowe informacje:

---

FLIR PT-602CZ to kamera z dwoma przetwornikami obrazu, wyposażona w wysokiej jakości detektor chłodzony, która oferuje średni i daleki zasięg detekcji w każdych warunkach pogodowych. Kamera termowizyjna PT-602CZ posiada ciągły zoom optyczny oraz elektroniczny. Szeroki kąt widzenia zapewnia ogólny pogląd całej sytuacji, a jednocześnie w dowolnym momencie można powiększyć wybrany obszar, aby dokładnie obserwować wykryty obiekt. Zastosowany w kamerze FLIR PT-602CZ mechanizm Pan/Tilt daje operatorowi możliwość precyzyjnego poruszania kamerą oraz pozwala zaprogramować „presety”. Kamera posiada także funkcję „slew-to-cue” oraz „slew-to-alarm”, umożliwiając automatyczne ustawienie się kamery w kierunku gdzie zostało wykryte zagrożenie. Kamera PT-602CZ może być zintegrowana z istniejącymi już systemami lub może być wykorzystywana jako niezależne urządzenie.

640x512

Kamera PT-602CZ została wyposażona w chłodzony detektor średniego zasięgu. Detektor oferuje ultra ostry obraz w rozdzielczości 640x512 pikseli. Zadowoli to wszystkich użytkowników, którzy chcą dostrzec nawet najmniejsze detale i mieć najwyższą jakość obrazu termowizyjnego.

digital zoom

FLIR PT-602CZ wyposażona jest w bardzo funkcjonalny ciągły zoom dla kamery termowizyjnej. Dzięki temu operator przez cały czas może obserwować szeroki obszar ochranianego terenu, a w momencie wykrycia zagrożenia może przybliżyć wybrany fragment obrazu, aby zobaczyć więcej szczegółów. Pozwala to na szybką reakcję w sytuacjach zagrożenia. System ciągłego zoomu jest dużo lepszy od systemów, przełączających się pomiędzy różnymi soczewkami. Operator systemu monitoringu może być przez cały czas skupiony na obserwowanym obiekcie, a obiekt ten na ekranie monitora jest przez cały czas ostry. PT-602CZ oferuje pole widzenia od 28° do wąskiego obszaru o kącie 2°. Pozwala to na detekcję celu wielkości człowieka z odległości 9 kilometrów. Niewielki samochód osobowy może zostać wykryty z odległości 15 km.

 multiple installations

Termowizyjna kamera PT-602CZ oferuje precyzyjny mechanizm Pan/Tilt umożliwiający operatorowi na obracanie kamery o 360° w sposób ciągły oraz jej pochylanie w zakresie od +90° do -90°. To znacząco poszerza możliwości operowania kamerą w różnych sytuacjach. Pan/Tilt posiada 128 programowalnych pozwalając na zaprogramowanie ciągłego i płynnego skanowania danego obszaru.

visual camera

PT-602CZ może zostać połączona i zintegrowana wraz z radarem. Kiedy obiekt zostanie wykryty przez radar, wtedy PT-602CZ automatycznie obróci się we właściwym kierunku oraz pokaże obraz wykrytego obiektu na monitorze. Dzięki temu od razu można zweryfikować co zostało wykryte przez system radarowy.

focus free

Kamera PT-602CZ posiada funkcję auto focus, która zapewnia ostry i wyraŸny obraz przez cały czas. Ostrość utrzymywana jest ciągle, również podczas powiększania lub zmniejszania obrazu. System pozwala na bardzo dobrą orientację przy szerokim polu widzenia, oferując przy tym jednocześnie zachowanie wysokiej szczegółowości obrazu przy wąskim kącie obserwacji.

rugged

Kamera PT-602CZ jest bardzo wytrzymała. Jej wnętrze jest szczególnie dobrze chronione przed kurzem oraz dostawaniem się wody.

resources

PT-602CZ może zostać zintegrowana w sieciach TCP/IP oraz może być obsługiwana za pomocą komputera. Do tego celu nie jest wymagane żadne dodatkowe okablowanie. Dzięki takiej funkcjonalności, za pomocą sieci komputerowej, można zdalnie monitorować chroniony obszar, będąc od niego nawet tysiące kilometrów.

streaming

W prosty sposób można podłączyć kamerę PT-602CZ przez RS-232 lub RS-422 do panelu operatorskiego. Standardy Pelco D oraz Bosch wykorzystywane są do sterowania mechanizmem PTZ oraz funkcjami kamery. Przewód wideo może być podłączony do dowolnego monitora, który pozwala na wyświetlanie sygnału analogowego.