meta_description

Seria D

dodatkowe informacje:

---

Dwukamerowa termowizyjna głowica obrotowa, wyposażona w interfejs sieciowy,
w obudowie zewnętrznej typu "dome"

Seria kamer zewnętrznych w obudowie "dome" pozwala na wyjątkowo precyzyjne sterowanie głowicą, a także programowanie ujęć i tras dozoru, umożliwiając śledzenie obiektu wykrytego przez radar lub obrót w strefę objętą alarmem. Seria D wyposażona jest w kamerę termowizyjną 320x240 lub 640x480 oraz dualną kamerę z przetwornikiem CCD i 36-krotnym zbliżeniem. Kamery FLIR z serii D są świetnym zamiennikiem dla standardowych kamer dzień/noc, dostarczając doskonały obraz
24 godziny na dobę 365 dni w roku. Dodatkowymi ich atutami są w pełni sieciowy interfejs oraz dyskretna, zewnętrzna obudowa typu "dome".

Krystaliczny obraz termiczny

Wszystkie wersje kamer zewnętrznych są wyposażone w niechłodzony detektor mikrobolometryczny z tlenku wanadu (VOx) o rozdzielczości 320x240 pikseli lub 640x480 pikseli.

 

 

Precyzyjny mechanizm obrotowy

Wszystkie kamery termowizyjne z serii D posiadają precyzyjny mechanizm obrotowy pozwalający użytkownikowi na obrót kamerą o 360° z kontynuacją i ruch w pionie w zakresie od +45° do -180° . Umożliwia to doskonały przegląd terenu w pobliżu kamery. Kamera ma możliwość zapamiętania 128 ustawień programowalnych.

 

Kamera dzienna

Wszystkie wersje są wyposażone w kamery kolorowe o wysokiej czułości oraz dalekim zasięgu dzięki wbudowanemu obiektywowi z 36x optycznym zoom'em.

 

Cyfrowe wzmocnienie szczegółów (ang. DDE)

Kamery z serii D wytwarzają obraz o wysokim kontraście, optymalizowany do pracy z systemami detekcji. DDE sprawia, że kamera daje poprawny i kontrastowy obraz niezależnie od warunków pogodowych.

 

Doskonały zasięg detekcji

Wyposażona w obiektyw 35 mm, kamera jest przeznaczona do systemów nadzoru nad obiektami o średnich wielkościach. D-313 ma 13° pole widzenia co pozwala na wykrycie obiektu wielkości człowieka z odległości ponad 780 metrów.

 

Latwość użycia

Wyposażone w "atermiczne obiektywy" - wszystkie kamery z serii D nie wymagają żadnych korekt ustawień ostrości obiektywu niezależnie od temperatury środowiska, w którym pracują.

 

Stworzone do pracy w trudnych warunkach

Kamery z serii D są doskonale zabezpieczone. Ich detektor jest dobrze chroniony przed zgubnym wpływem wody czy pyłu przez obudowę posiadającą klasę szczelności IP66

 

Nadzór przez sieć Ethernet

Seria kamer D może być nadzorowana przez każdą sieć TCP/IP przy pomocy zwykłego komputera PC. Żadne dodatkowe okablowanie nie jest wymagane. Używając programu konfiguracyjnego można monitorować pracę kamery będąc nawet setki kilometrów od obiektu.

 

Sterowanie przez interfejs szeregowy

Proste połączenie kamer z serii D przez RS-232, RS-422 lub RS-485 do klawiatury sterującej używając protokołów Pelco D lub Bosch pozwala na obsługę większości funkcji. Kabel video może zostać podłączony do każdego systemu / odbiornika video akceptującego sygnał kompozytowy video.

 

Przesyłanie strumienia video

Dostępne jest wysyłanie kilku cyfrowych strumieni video w formatach H.264, MPEG-4, lub M-JPEG. Możliwe jest także równoczesne wysyłanie strumienia cyfrowego oraz podgląd obrazu kompozytowego.

 

FLIR Sensors Manager

Każda kamera z serii D jest dostarczona z wersją oprogramowania FLIR Sensors Manager obslugującą jedną kamerę. To intuicyjne oprogramowanie pozwala na pełną obsługę kamer sieciowych FLIR przez sieć TCP/IP.

 

 

Normalny obraz Obraz termowizyjny

 

 

Normalny obraz Obraz termowizyjny

 

Głowica obrotowa

Seria D obraca się o 360° w poziomie (z kontynuacją) i od 0° do 90° w pionie, co pozwala operatorowi zajrzeć praktycznie wszędzie. Do 32 pozycji może być zapamiętanych i wywołanych przez wcisnięcie przycisku. Kamery z serii D pozwalają użytkownikowi również na zapamiętanie tras nadzoru zawierających do 200 instrukcji. System pozwala również na skanowanie obszaru pomiędzy dwoma wybranymi przez użytkownika punktami.

 

Zakres pracy kamer

 

Zakres pracy kamer SR, F, PT, i zewnętrznych z serii D z rozdzielczością 320 x 240 pikseli

 

 

Zakres pracy kamer SR, F, PT, i zewnętrznych z serii D z rozdzielczością 640 x 480 pikseli

 

 

Zasięg kamery jest zależny od ustawień kamery, warunków środowiskowych, doświadczenia obserwującego i typu monitora wyświetlającego obraz.

Założenia:

50% prawdopodobieństwa wykrycia celu na określonej odleglości przy różnicy temperatur 2°C i współczynniku tłumienia atmosferycznego 0.85/km.