meta_description

Seria PT

dodatkowe informacje:

---

Dwukamerowa termowizyjna głowica obrotowa, wyposażona w interfejs sieciowy

Kamery termowizyjne z serii PT pozwalają na wykrycie intruzów i zagrożeń na obiekcie pomimo kompletnej ciemności lub niesprzyjających warunków pogodowych. Mechanizm obrotowy pozwala na pełną kontrolę kamery w każdej płaszczyźnie, wspomagając operatora programowanymi trasami dozoru, obrotem według wskazań radaru czy obrotem w strefę objętą alarmem. Kamerę można kontrolować przy pomocy analogowego interfejsu lub przez sieć TCP/IP. Kamery z serii PT dostępne są w rozdzielczościach: 160x120, 320x240 oraz 640x480 pikseli. Kamery o najwyższych rozdzielczościach generują obraz o 16-krotnie lepszej wyrazistości obrazu oraz zawierają poza termowizyjną również kamerę kolorową z 36-krotnym zbliżeniem.

Krystaliczny obraz termiczny - wybór jakości obrazu

Użytkownik może wybrać wersję kamery wyposażoną w niechłodzony detektor mikrobolometryczny z tlenku wanadu (VOx) o rozdzielczości 640x480 pikseli. Użytkownicy nie potrzebujący dużej rozdzielczości obrazu i dłuższych zasięgów mogą wybrać wersję 320x240 pikseli lub nawet modele o rozdzielczości 160x120 pikseli.

 

Większa liczba pikseli pozwala na wykrycie większej ilości i mniejszych obiektów. Zaawansowane oprogramowanie wewnętrzne kamery dostarcza doskonały obraz bez konieczności regulacji przez użytkownika. Wysoka jakość obrazu termicznego jest utrzymywana niezależnie od pory dnia i warunków pogodowych.

 

Precyzyjny mechanizm obrotowy

Wszystkie kamery termowizyjne z serii PT posiadają precyzyjny mechanizm obrotowy pozwalający użytkownikowi na obrót kamerą o 360° z kontynuacją i ruch w pionie w zakresie od +90° do -90° . Umożliwia to doskonały przegląd terenu w pobliżu kamery. Kamera ma możliwość zapamiętania 128 ustawień programowalnych.

 

Połączenie z radarem - "obrót na sygnał"

Kamery z serii PT mogą zostać zintegrowane z radarami. Po wykryciu obiektu przez radar kamera automatycznie może się obrócić w odpowiednie miejsce i pokazać natychmiast operatorowi co oznacza każde "piknięcie" na radarze.

 

Kamera dzienna

Wszystkie wersje są wyposażone w kamery kolorowe o wysokiej czułości oraz dalekim zasięgu dzięki wbudowanemu obiektywowi z 36x optycznym zoom'em. Wyjścia z kamery kolorowej i termowizyjnej są dostępne równocześnie.

 

Cyfrowe wzmocnienie szczególów (ang. DDE)

Kamery z serii D wytwarzają obraz o wysokim kontraście, optymalizowany do pracy z systemami detekcji video. DDE sprawia, że kamera daje poprawny i kontrastowy obraz niezależnie od warunków pogodowych.

 

Doskonały zasięg

Wyposażona w obiektyw 100mm, kamera z serii PT jest przeznaczona do systemów zabezpieczeń i nadzoru średniego zasięgu. PT-304 ma 4° kąt widzenia, dzięki czemu będziesz mógł wykryć cel wielkości człowieka z odległości ponad 2km.

 

Stworzone do pracy w trudnych warunkach

Kamery z serii PT są doskonale zabezpieczone. Ich detektor jest dobrze chroniony przed zgubnym wpływem wody czy pyłu przez obudowę posiadającą klasę szczelności IP66

 

Wymienny wklad kamery

Wymienny wklad kamery pozwala na szybką naprawę / wymianę kamery łącznie z optyką. Nie ma potrzeby wysyłać kamery do producenta w celu wymiany na zestaw o większej rozdzielczości czy o innym polu widzenia. Wymiana może zostać przeprowadzona w prosty sposób nawet w terenie.

 

Nadzór przez sieć Ethernet

Seria kamer PT może być nadzorowana przez każdą sieć TCP/IP przy pomocy zwykłego komputera PC. Żadne dodatkowe okablowanie nie jest wymagane. Używając programu konfiguracyjnego można monitorować pracę kamery będąc nawet setki kilometrów od obiektu.

 

Szeregowy interfejs i wyjście analogowe video

W prosty sposób można połączyć kamerę z serii F przez RS-232, RS-422 lub RS-485 do klawiatury, wykorzystując protokół Pelco D lub Bosch do zmiany większości ustawień. Wyjście video może zostać podłączone do każdego monitora lub rejestratora akceptującego sygnał kompozytowy.

 

Przesyłanie strumienia video

Dostępne jest wysyłanie kilku cyfrowych strumieni video w formatach H.264, MPEG-4, lub M-JPEG. Możliwe jest także równoczesne wysyłanie strumienia cyfrowego oraz podgląd obrazu kompozytowego.

 

FLIR Sensors Manager

Każda kamera z serii PT jest dostarczona z wersją oprogramowania FLIR Sensors Manager obsługującą jedną kamerę. To intuicyjne oprogramowanie pozwala na pełną obsługę kamer sieciowych FLIR przez sieć TCP/IP.

 

 

 

Dostępność różnych wersji obiektywów:

 

Poniższa tabela obrazuje dostępne wersje kamer z serii D

 

Zakres pracy kamer

 

Zakres pracy kamer SR, F, PT, i zewnętrznych z serii D z rozdzielczością 320 x 240 pikseli

 

 

Zakres pracy kamer SR, F, PT, i zewnętrznych z serii D z rozdzielczością 640 x 480 pikseli

 

 

Zasięg kamery jest zależny od ustawień kamery, warunków środowiskowych, doświadczenia obserwującego i typu monitora wyswietlającego obraz.

Założenia:

50% prawdopodobieństwa wykrycia celu na określonej odległości przy różnicy temperatur 2°C i współczynniku tłumienia atmosferycznego 0.85/km.