meta_description

Seria A f-/A pt

dodatkowe informacje:

---

Kamera termowizyjna do ochrony z możliwością pomiaru temperatury.

Monitoruje temperaturę krytyczną instalacji i równocześnie chroni cały obszar.

Kamery marki FLIR z serii A mogą być instalowane praktycznie wszędzie w celu monitorowania krytycznego poziomu temperatury oraz do ochrony całego obiektu. Taka funkcjonalność pozwala na wykrycie różnego rodzaju zagrożeń i ocenę poziomu ryzyka. Pozwala także na identyfikację problemów zanim się one pojawią, poprawia nadzór, zapobiega przestojom w pracy oraz znacząco poprawia bezpieczeństwo pracowników. Równolegle kamera może być wykorzystywana jak klasyczna kamera do ochrony obiektów.

Choć w większości przypadków, kiedy kamera termowizyjna jest wykorzystywana do ochrony i nadzoru, nie ma konieczności dokładnego pomiaru temperatury. Istnieją jednak takie instalacje, gdzie dokładny pomiar temperatury może przynieść wymierne korzyści.

 

Typowym przykładem zastosowania kamery z serii A jest jej instalacja w stacji transformatorowej. Kamera termowizyjna pozwala przez cały czas mierzyć temperaturę transformatorów oraz innych urządzeń elektrycznych. W nocy, kamera termowizyjna może być dodatkowo wykorzystywana do ochrony perymetrycznej.

 

Innym przykładem może być instalacja kamery przy wysypiskach śmieci lub stosach składowania węgla. Kiedy kamera wykryje pożar i wzbudzi alarm, równolegle może służyć do nadzoru i monitorowania bezpieczeństwa całego obiektu.

 

measurement

Wbudowane funkcje analizy obrazu
Kamera posiada możliwości definiowania obszarów pomiaru oraz badania różnic temperatur.

   
Alarm

Wbudowane funkcje alarmowe
Inicjowanie alarmów na podstawie analizy obrazu, wewnętrznej temperatury lub zewnętrznego sygnału.

   
modbus.png

Ethernet/IP oraz Modbus TCP (tylko FLIR A310 f)
Możliwość łatwego przesyłania analiz oraz integracji ze sterownikami PLC.

   
Messaging

Wysyłanie wiadomości (tylko FLIR A310 f)
Kamera może automatycznie wysłać e-mail z wynikami analizy obrazu oraz załączonymi zdjęciami na podstawie ustalonego harmonogramu lub zdarzenia alarmowego. Kamera automatycznie może wysyłać pliki lub e-mail dzięki wbudowanemu klientowi FTP oraz SMTP.

   
masking

Możliwość analizy fragmentu obrazu (tylko FLIR A310 f)
Kamera termowizyjna FLIR umożliwia zdefiniowanie obszaru zainteresowania i tylko dla wybranej części wykonywane są funkcje związane z analizą obrazu.

   
MPEG4

MPEG-4 – strumieniowanie wideo
Kamera FLIR pozwala na strumieniowanie wideo w formacie MPEG-4 przez sieć Ethernet aby prezentować obraz w czasie rzeczywistym na ekranie PC w rozdzielczości 640x480 z częstotliwością do 30Hz w zależności od stosowanego systemu.

   
Power over Ethernet

PoE (Power over Ethernet, tylko FLIR A310 f)
Przesyłanie danych oraz zasilania do kamery możliwe jest za pomocą jednego przewodu Ethernetowego.

   
Digital i/o

Cyfrowe wejścia / wyjścia (tylko FLIR A310 f)
Cyfrowe wejścia i wyjścia pozwalają na kontrolowanie funkcji alarmowych oraz sterowanie urządzeniami zewnętrznymi.

   
video output.png

Wyjście wideo
Analogowe wyjście wideo zgodne ze standardami PAL oraz NTSC.

   
lens 25 2

Obiektyw
Kamera FLIR A310 f oraz FLIR A310 pt są standardowo wyposażone w obiektywy 25 stopni z funkcją elektrycznej regulacji ostrości oraz auto focus. Opcjonalnie są dostępne inne obiektywy.

   
<45 mK

Wysoka czułość < 50 mK
< 50 mK taka czułość termowizyjna pozwala na rejestrację najdrobniejszych szczegółów obrazu oraz precyzyjne rejestrowanie informacji o temperaturze.

   
remote control

Zdalna kontrola
Możliwe jest zdalne kontrolowanie oraz konfiguracja kamery interfejs Web lub protokół TCP/IP.

   
16 bit.png

Obraz 16 bitowy (tylko FLIR A310 f)
16 bitowy obraz radiometryczny może być strumieniowany do komputera i tam poddawany szczegółowej analizie.

   
100MB.png

100 Mb Ethernet
Kamera FLIR posiada wbudowany interfejs Ethernetowy 100 Mb.

   
software

FLIR Sensors Manager
Każda kamera FLIR A310 f oraz FLIR A310 pt dostarczana jest wraz z oprogramowaniem FLIR Sensors Manager. To intuicyjne oprogramowanie pozwala użytkownikowi na operowanie oraz zarządzanie kamerą przez sieć TCP/IP.

   
performance

FLIR A310 f
Kamera A310 f jest kamerą stacjonarną. Raz zainstalowana przez cały czas patrzy na ten sam obszar. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem do monitorowania krytycznej temperatury elementów danej instalacji oraz do ochrony obwodowej w tym samym czasie.

 

FLIR A310 pt
FLIR A310 pt to rozwiązanie z mechanizmem pan/tilt, które posiada wszystkie niezbędne cechy, aby zbudować system dla jednej lub wielu kamer. Kamera FLIR A310 pt może obracać się w sposób ciągły o +/- 360o i pochylać w górę i w dół o +/- 45o. To bardzo dobry produkt w celu monitorowania rozległych obszarów przy każdych warunkach atmosferycznych. Typowymi zastosowaniami tej kamery są: wysypiska śmieci, stosy składowania węgla, obiekty energetyczne.
FLIR A310 pt jest urządzeniem z dwoma przetwornikami obrazu, jedna kamera jest kamerą termowizyjną, druga kamera jest dzienna z 36 x zoomem optycznym i kolorową matrycą CCD.