meta_description

Seria F

dodatkowe informacje:

---

Stacjonarna kamera termowizyjna z interfejsem TCP/IP

Seria F kamer termowizyjnych pozwoli na wykrycie intruzów i zagrożeń na obiekcie pomimo kompletnej ciemności lub niesprzyjających warunków pogodowych. Kamerę można kontrolować przy pomocy analogowego interfejsu lub przez sieć TCP/IP. Kamery z serii F dostępne są w rozdzielczościach: 160x120, 320x240 oraz 640x480 pikseli, kamery o najwyższych rozdzielczościach generują obraz o 16-krotnie lepszej wyrazistości obrazu oraz znacznie dłuższym zasięgu detekcji zagrożenia niż kamery o najniższych rozdzielczościach.

Krystaliczny obraz termiczny -wybór jakosci obrazu

Użytkownik może wybrać wersję kamery wyposażoną w niechłodzony detektor mikrobolometryczny z tlenku wanadu (VOx) o rozdzielczości 640x480 pikseli. Użytkownicy nie potrzebujący dużej rozdzielczości obrazu i dłuższych zasięgów mogę wybrać wersję 320x240 pikseli lub nawet modele o rozdzielczości 160x120 pikseli.

 

Większa liczba pikseli pozwala na wykrycie większej ilości i mniejszych obiektów. Zaawansowane oprogramowanie wewnętrzne kamery dostarcza doskonały obraz bez konieczności regulacji przez użytkownika. Wysoka jakość obrazu termicznego jest utrzymywana niezależnie od pory dnia i warunków pogodowych.

 

Cyfrowe wzmocnienie szczególów (ang. DDE)

Kamery z serii F wytwarzają obraz o wysokim kontraście, optymalizowany do pracy z systemami detekcji video. DDE sprawia, że kamera daje poprawny i kontrastowy obraz niezależnie od warunków pogodowych.

 

Stworzone do pracy w trudnych warunkach

Kamery z serii F sa doskonale zabezpieczone. Ich detektor jest dobrze chroniony przed zgubnym wpływem wody czy pyłu przez obudowę posiadającą klasę szczelności IP66

 

Brak potrzeby ingerencji serwisu

Usunięcie mechanizmu sterowania ostrościa eliminuje z kamery elementy mechaniczne podatne na uszkodzenia. Konserwacje juz nie będą potrzebne! Gwarantuje to niskie koszty eksploatacji.

 

Wymienny wklad kamery

Wymienny wklad kamery pozwala na szybką naprawę / wymianę kamery łącznie z optyką. Niepotrzeba wysyłać kamery do producenta w celu wymiany na kamerę o większej rozdzielczości czy o innym polu widzenia. Wymiana może zostać przeprowadzona w prosty sposób nawet w terenie.

 

Nadzór przez sieć Ethernet

Seria kamer F może być nadzorowana przez każdą sieć TCP/IP przy pomocy zwykłego komputera PC. Żadne dodatkowe okablowanie nie jest wymagane. Używając programu konfiguracyjnego można monitorować pracę kamery będąc nawet setki kilometrów od obiektu.

 

Szeregowy interfejs i wyjscie analogowe video

W prosty sposób można połączyć kamerę z serii F przez RS-232, RS-422 lub RS-485 do klawiatury, wykorzystując protokół Pelco D lub Bosch do zmiany większości ustawień. Wyjscie video może zostać podłączone do każdego monitora lub rejestratora akceptującego sygnał kompozytowy.

 

Przesyłanie strumienia video

Dostępne jest wysyłanie kilku cyfrowych strumieni video w formatach H.264, MPEG-4 lub M-JPEG. Możliwe jest także równoczesne wysyłanie strumienia cyfrowego oraz podglądu obrazu kompozytowego.

 

FLIR Sensors Manager

Każda kamera z serii F jest dostarczona z wersją oprogramowania FLIR Sensors Manager obsługującą jedną kamerę. To intuicyjne oprogramowanie pozwala na pełną obsługę kamer sieciowych FLIR przez sieć TCP/IP.

 

 

Dzięki systemowi "wymiennego wkładu", kamery z serii F mogą być wymieniane w terenie. Jeżeli chcesz wymienić swoją kamerę z seriiF na kamerę o większej rozdzielczości lub chcesz zwiększyć zasięg czy poszerzyć pole widzenia kamery - nie musisz już wysyłać kamery do serwisu, możesz wymienić kamerę samodzielnie.

Dostępność różnych wersji obiektywów:

 

Poniższa tabela obrazuje dostępne wersje kamer z serii F

 

 

 

Zakres pracy kamer SR, F, PT, i zewnętrznych z serii D z rozdzielczością 320 x 240 pikseli

 

 

Zakres pracy kamer SR, F, PT, i zewnętrznych z serii D z rozdzielczością 640 x 480 pikseli

 

 

Zasięg kamery jest zależny od ustawień kamery, warunków środowiskowych, doświadczenia obserwującego i typu monitora wyswietlającego obraz.

Założenia:

50% prawdopodobieństwa wykrycia celu na określonej odległości przy różnicy temperatur 2°C i współczynniku tłumienia atmosferycznego 0.85/km.