1. miejsce dla szkoły w Żukowie!

Inteligentna i energooszczędna Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana Roweckiego-Grota w Żukowie w gminie Sławno została po raz kolejny dostrzeżona. Budynek został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Lider innowacji Smart City”. Celem konkursu było wyłonienie najbardziej innowacyjnego projektu, który wpisuje się w ideę „inteligentnego miasta”.

W skład niezależnej kapituły konkursowej weszli: Michał Przepiera Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin, prof. dr. hab. Andrzej Demenko Przewodniczący Komitetu Elektroniki PAN – Politechniki Poznańskiej, prof. dr. hab. inż. Mieczysław Muraszkiewicz Profesor zwyczajny Instytutu Informatyki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz dr. inż. Jarosław Tworoga – Wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Kapituła dokonała oceny nadesłanych aplikacji i przyznała I. miejsce i tym samym główną nagrodę szkole w Żukowie.

Nagrodę wręczono podczas kongresu „Lider innowacji Smart City”, który odbył się 12 kwietnia 2018 r. w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym Technopark Pomerania. Po uroczystym otwarciu przez Prezydenta Miasta Szczecin i inauguracyjnym przemówieniu przedstawiciela kapituły konkursowej, głos zabrał  przedstawiciel zwycięskiego projektu wójt gminy Sławno Ryszard Stachowiak. Wójt w swojej prezentacji przypomniał o ważnej roli, którą odgrywają zamontowany w szkole system zarządzania budynkiem BMS oraz rozwiązania energooszczędne, w tym pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. Głos w dyskusji „Smart City” zabrał również prezes INLOGIC Tomasz Wieczorek, który podkreślił w swojej wypowiedzi, że inteligencja budynku zależy od integracji systemów, czyli ich możliwości współpracy w jednym układzie. Wskazał na system KNX zainstalowany w szkole w Żukowie jako przykład systemu uniwersalnego z możliwością rozbudowy o nowe funkcje w przyszłości.

Galeria: