Inteligentny dom w Szczecinie

Naszą kolejną realizacją jest piękny i nowoczesny dom jednorodzinny w Szczecinie. Obiekt posiada 302 m2, a za jego projekt odpowiada szczecińskie Biuro Architektoniczne ARCHIVIA Jerzy Nowak. Dom utrzymany jest w eleganckiej, ale prostej stylistyce z wykorzystaniem naturalnych drewnianych elementów. W budynku dominują jasne, pastelowe kolory.

CubeVision - systemem zarządzania KNX

W tej inwestycji byliśmy odpowiedzialni za projekt oraz instalację inteligentnego systemu zarządzania opartego na światowym standardzie KNX. Dzięki nowoczesnej instalacji elektrycznej, możliwe było zintegrowanie wszystkich funkcji budynku w jeden wspólny centralny system. Integracja pozwala na wygodne sterowanie z jednego miejsca niezależnymi instalacjami jak np. oświetleniem, roletami czy ogrzewaniem. Poszczególne elementy mogą realizować swoje funkcje zależnie od siebie, tworząc tzw. sceny lub całkowicie indywidualnie. Dzięki zaproponowanej przez nas wizualizacji domowej CubeVision i podłączeniu instalacji do internetu, inwestorzy mogą kontrolować działanie swojego domu z każdego miejsca na świecie. Na ścianach zamontowaliśmy eleganckie i wielofunkcyjne włączniki tzw. tritony, które służą do manualnego zarządzania obiektem. W tym inteligentnym budynku właściciele mogą sterować nie tylko systemem rolet, ale również zautomatyzowanymi oknami. Wyższy komfort użytkowania zapewnia podgrzewana podłoga, która jest spięta z całym systemem. Zgodnie z życzeniem klientów, zainstalowane przez nas nagłośnienie w technologii Bose, obsługuje cały dom i pozwala na słuchanie ulubionej muzyki w różnych częściach budynku. Głośniki znajdują się również na tarasie. Nagłośnienie skonfigurowano z domowym systemem zarządzania KNX, dzięki czemu współtworzy zaprogramowane sceny.

CubeVision - systemem zarządzania KNX

Dodatkowo w inwestycji znajduje się domowa sala kinowa, którą wyposażyliśmy w najlepszej jakości urządzenia jak ekran i projektor. Wyższy poziom bezpieczeństwa inwestycji zapewnia zainstalowany przez nas system monitoringu, instalacja alarmowa oparta o produkty Satel, a także zamontowany przy drzwiach czytnik linii papilarnych. Przed wejściem widnieje stylistycznie dopasowany najnowszy system wideodomofonowy ABB Welcome. Dom posiada również dodatkowe źródło zasilania energii, ponieważ na dachu na prośbę inwestora zostały zamontowane panele fotowoltaiczne. Ta część budynku ma także instalację przeciwoblodzeniową, która skutecznie likwiduje nagromadzony śnieg i lód. Instalacja zapewnia drożność rur spustowych, zapobiegając uszkodzeniom dachu i fasady przez oblodzenie oraz niekontrolowany spływ wody. Ponadto do naszych zadań w tej inwestycji należało postawienie agregatu prądotwórczego.