Hanza Tower

Wieżowiec Hanza Tower znajduje się w samym centrum Szczecina, pomiędzy aleją Wyzwolenia a ulicą Odzieżową. Sama nazwa inwestycji nawiązuje do historii miasta, które w średniowieczu było jednym z najszybciej rozwijających się w Europe Północnej,  zrzeszonym w kupieckim związku miast tzw. Hanzie. Hanza Tower jest zlokalizowana w miejscu po dawnych Zakładach Przemysłu Odzieżowego DANA. W założeniu obiekt ma mierzyć 125 metrów, co uczyni go najwyższym budynkiem na terenie Szczecina i całego regionu. Powierzchnia użytkowa tego wielopiętrowego wysokościowca to ponad 54 tys. m2, z czego 22 tys. to tylko powierzchnia mieszkalna. Na lokale handlowe i usługowe przewidziano około 18 tys. m2. Na cały budynek przypada 27 pięter z podziałem na 21 mieszkalnych, 2 biurowe, 2 konferencyjne i również 2 kondygnacje usługowo-handlowe przeznaczone dla eleganckich restauracji i butików. Na ostatniej kondygnacji zaplanowano taras widokowy, z którego będzie można podziwiać Jezioro Dąbie i Zalew Szczeciński. Mieszkańcy blisko 500 luksusowych apartamentów będą mieć do dyspozycji wiele udogodnień takich jak: sauny i baseny, strefę spa, strefę fitness, pralnię samoobsługową oraz centrum medyczne, a także atrakcje oraz kluby dla dzieci i młodzieży. W wieżowcu powstanie również centrum konferencyjno-szkoleniowe. Wielofunkcyjne pomieszczenia będą miały pełne zaplecze multimedialne i techniczne. Hanza Tower ma być miejscem świetnie przygotowanym do potrzeb inwestorów i najemców. Obiekt będzie dysponował nowoczesnymi powierzchniami z doskonałymi warunkami do rozwoju biznesu. Duże, otwarte przestrzenie oraz okazałe przeszklenia, i co najważniejsze lokalizacja w centrum miasta na pewno sprawią, że budynek stanie się idealnym miejscem do pracy, rozwoju i życia.

Inwestorem całego przedsięwzięcia jest firma J.W. Construction. Koncepcję projektu przygotowało amerykańskie biuro architektoniczne Laguarda Low, ale dalsze prace poprowadziła już firma Urbicon –  jedna z większych pracowni architektonicznych w regionie. Z ogromną satysfakcją informujemy o tej inwestycji w naszym „Budującym miesiącu” –  cyklu, w którym przedstawiamy nasze realizacje. W tym najwyższym obiekcie biznesowym między Berlinem a Trójmiastem, wykonujemy wszystkie instalacje elektryczne i teletechniczne, od średniego napięcia do ostatniego gniazdka internetowego. Do naszych zadań należy zaprojektowanie i zainstalowanie instalacji oświetleniowej głównej oraz awaryjnej, a także przygotowanie zasilania awaryjnego tzw. agregatu. W planach mamy postawienie stacji transformatorowych i rozdzielnic SN. Instalacja elektryczna, którą mamy wykonać w całym budynku liczyć będzie setki kilometrów kabla i dotyczyć m.in. pół tysiąca mieszkań i apartamentów, wielu sal konferencyjnych, przestrzeni usługowo-biurowych. Główne trakty kablowe zostaną rozprowadzone w szynoprzewodach. Zapewnimy kompleksowe bezpieczeństwo budynku przez wykonanie instalacji SAP oraz BMS SAP, dźwiękowego systemu ostrzegania, a także wysokiej jakości monitoringu, systemu wideodomofonowego oraz kontroli dostępu.

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to II kwartał 2019 r. Zarząd J.W. Construction ma nadzieję, że Hanza Tower jako architektoniczna perła, stanie się nowym symbolem Szczecina i na stałe wpisze się w topografię miasta.
Galeria: