Fort Cze

Fort CZE nazywany Fortem Czerniaków został wzniesiony w latach 80. XIX wieku w Warszawie. Początkowo służył wojskom rosyjskim, a po odzyskaniu niepodległości mieściła się tam Wytwórnia Amunicji Specjalnej. Teren został mocno zniszczony podczas II wojny światowej. Ostatecznie wojsko opuściło go w 2007 roku. Obecnie przy ulicy Ludwika Idzikowskiego na bazie zrewitalizowanego fortu trwa budowa luksusowych apartamentów. Kompleksowe zakończenie inwestycji przypadnie na II kwartał 2018 roku.

Deweloper MYONI GROUP zaplanował na terenie siedmiu hektarów osiedle domów. Otoczone fosą zabytkowe koszary zaadaptowano pod zabudowę kompleksu hotelowo-pensjonatowego o łącznej powierzchni użytkowej 14 671 m2. Dodatkowo koszary zostaną odrestaurowane pod nadzorem konserwatora zabytków i zamienią się w przestrzeń gastronomiczno-kulturową. Zaplanowano tam restauracje, sale fitness, place zabaw dla dzieci oraz obiekty handlowe.


Zakupione przez naszych inwestorów dwa olbrzymie apartamenty zostały wyposażone w inteligentny system do zarządzania obiektem w światowym standardzie KNX. System pozwala na sterowanie różnymi funkcjami wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jedną z najważniejszych jest wykonane przez nas oświetlenie. W jednym z apartamentów, wyłączniki zwykle stosowane w tradycyjnej instalacji elektrycznej zostały zastąpione prionami® marki ABB.  Busch-priOn® łączą w sobie funkcjonalność oraz nowoczesny design, a ich główną zaletą jest możliwość zaprogramowania oddzielnie każdego z klawiszy w zależności od potrzeb. Ich zastosowanie pozwala na ograniczenie liczby włączników instalowanych na ścianie do minimum. 

W apartamentach przygotowaliśmy również okablowanie pod nowoczesny system audio oparty na technologii Bose. W salonach obu rodzin będzie nowoczesne kino domowe z projektorem i ekranem. Apartamenty zostały wyposażone w najlepsze systemy zabezpieczeń, m.in. system alarmowy oparty na firmie SATEL z zewnętrzną czujką kurtynową AGATE. Wewnątrz budynków została rozprowadzona instalacja internetowa o wysokiej przepustowości. Użytkownicy będą mieli również możliwość zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami wykonanych przez nas instalacji np. zdalnymi roletami.

Cała inwestycja charakteryzuje się małą intensywnością zabudowy, która świetnie zintegrowała się z zielonym terenem dookoła. Dzięki temu w Forcie CZE panuje kameralny i intymny charakter.

Galeria: