DOM INTELIGENTNY


Twój inteligentny dom został wyposażony w nowoczesną instalację elektryczną, dzięki której możesz sterować różnymi funkcjami obiektu. W przeciwieństwie do tradycyjnego budynku, w tym inteligentnym, stworzonym w standardzie KNX, wszystkie podłączone urządzenia bez przeszkód współpracują ze sobą. Centralny system zarządzania pozwoli Ci na wygodne sterowanie, zaprogramowanymi uprzednio funkcjami takimi jak np.: oświetlenie, nagłośnienie, ogrzewanie czy monitoring. Z prostą domową wizualizacją CubeVision możesz kontrolować swój dom na posiadanych urządzeniach – laptopie, tablecie lub smartfonie, gdziekolwiek się znajdujesz.
DOM INTELIGENTNY

MOŻLIWOŚCI
INTELIGENTNEGO DOMU

Sterowanie domowymi urządzeniami jeszcze nigdy nie było takie proste i przyjemne. Odkryj wachlarz możliwości w Twojej inwestycji marzeń, stworzonej przez INLOGIC.

Sterowanie oświetleniem

Sterowanie oświetleniem

Nawet najdrobniejsze codzienne czynności mogą być wyjątkowe, jeśli towarzyszyć im będzie sceneria światła. Za pomocą eleganckich włączników i personalnych urządzeń takich jak smartfon czy tablet, możesz sterować domowym oświetleniem, a także zarządzać świetlnymi scenami.
Alarm

Alarm

System alarmowy tworzy integralną część inteligentnego budynku, zapewniając Tobie i Twojej rodzinie realne bezpieczeństwo. Urządzenia alarmowe służą do zabezpieczenia domu, dlatego niezwykle ważne jest, żeby były sprawdzone i odpowiednio dopasowane.
Monitoring

Monitoring

Za pomocą monitoringu możesz z dowolnego miejsca sprawdzić, co aktualnie dzieje się w budynku. W momencie wizyty niepowołanego gościa, zostaniesz o tym natychmiast poinformowany.
Nagłośnienie

Nagłośnienie

Dzięki nagłośnieniu multiroom Twoja ulubiona muzyka dotrze do wszystkich pomieszczeń w domu. Za sprawą dyskretnie podłączonych urządzeń audio, możesz cieszyć się przestrzennym dźwiękiem w każdym pokoju.
Automatyka

Automatyka

Obsługa rolet czy żaluzji umożliwi Ci komfortowe i przede wszystkim zdalne zarządzanie naturalnym oświetleniem w domu. Twój inteligentny dom ułatwi również sterowanie bramą garażową lub wjazdową.
Kontrola temperatury

Kontrola temperatury

Nowoczesny dom zapewnia wydajną eksploatację, dlatego jedną z ważniejszych funkcji jest ta dotycząca kontroli temperatury. Optymalizacja ogrzewania pozwoli na zredukowanie kosztów związanych z wydatkami na ogrzanie budynku.
Kino domowe

Kino domowe

Doskonały sprzęt pozwala poczuć się jak w kinie lub na koncercie. W Twojej prywatnej sali kinowej możesz upajać się głębokim przestrzennym dźwiękiem i wysokiej jakości obrazem. Taki seans pozwoli wypocząć i na chwilę oderwać się od rzeczywistości.
Instalacja przeciwoblodzeniowa

Instalacja przeciwoblodzeniowa

Instalacja przeciwoblodzeniowa zwiększy bezpieczeństwo zimą i zagwarantuje suchą nawierzchnię w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki niej, możesz zapomnieć o uszkodzeniach spowodowanych zamarzającą wodą czy o uciążliwym odśnieżaniu.
Fotowoltaika

Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna umożliwi obniżenie kosztów przeznaczanych na energię. Współpraca z najlepszym producentem paneli fotowoltaicznych zapewnia Twojej inwestycji najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Sceny

Podstawa funkcjonowania inteligentnego domu w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu scen. Sceny to zaplanowane i zautomatyzowane czynności, które wcześniej wykonywało się osobno. Działając wspólnie, oszczędzają czas i poprawiają komfort domowników.

Wejście

Jeszcze przed domem, w trakcie zbliżania się do drzwi wejściowych, czujnik zmierzchowy włącza oświetlenie zewnętrzne i wskazuje Ci drogę do środka. Zanim wejdziesz, wiesz, że dom już jest przygotowany na Twoją obecność. W środku są włączone światła, ustawiona idealna temperatura, a w tle słychać Twoją ulubioną muzykę. Wszystko za sprawą jednego przycisku „Wejście” na domowej wizualizacji, którą masz w telefonie albo na tablecie. W jednej chwili siedzisz w przytulnym fotelu i upajasz się głębokim, przestrzennym dźwiękiem i wysokiej jakości obrazem w swoim prywatnym domowym kinie.

Scena Wejście
Scena Wyjście

Wyjście

Przed wyjściem nie robisz obchodu całego domu, aby wyłączyć światła w poszczególnych pomieszczeniach. Przytrzymujesz dłużej jeden klawisz na włączniku zlokalizowanym przy drzwiach wejściowych, albo w domowej wizualizacji. Dom już jest przygotowany do Twojego wyjścia i wyłącza wszystkie obwody oświetleniowe, abyś mógł spokojnie opuścić budynek. Ogrzewanie przełączy się w tryb eco. Uzbrojony system zabezpieczeń tworzy niezawodną ochronę domu.

Wakacje

Wyjeżdżając na urlop, nie martwisz się o swój dom. Przed wyjazdem w wizualizacji załączasz przycisk tzw. symulacji obecności. Jej głównym zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa domu przez kontrolę wybranych funkcji, aby budynek wyglądał z zewnątrz na zamieszkany. Opuszczając dom na dłuższy czas, za pomocą jednego przycisku, włączasz czasowe załączenie wybranych obwodów oświetleniowych wewnątrz oraz sterowanie pozycją rolet. Twój dom skutecznie odstrasza nieproszonych gości za pomocą światła i odsłoniętych okien. Dzięki monitoringowi masz podgląd na wszystko, co aktualnie się dzieje. Za pomocą zestawu czujników jesteś na bieżąco informowany o zagrożeniach takich jak pożar, zalanie, zadymienie czy wizyta niepożądanych gości. Najważniejsze, że zawsze masz zdalną kontrolę i w każdej sytuacji możesz natychmiast zareagować.

Scena Wakacje
Scena Dzień/Noc

Dzień/Noc

Podczas gdy Ty smacznie śpisz, Twój inteligentny dom nastawia się do codziennej pracy. Po ustawionej przez Ciebie godzinie, załącza tryb „Dzień”. Temperatura w domu powoli podnosi się. Wstajesz, kiedy w domu jest ciepło i przytulnie. Pod wieczór dom przełącza się na tryb „Noc”, a temperatura spokojnie opada. Przed samym położeniem się do łóżka, nie robisz obchodu, ponieważ jeden przycisk sprawia, że wszystkie rolety przysłaniają okna, a światła same się wyłączają. Ogrzewanie działa w trybie nocnym o optymalnej i komfortowej temperaturze.

Wybrane realizacje

Zobacz kilka naszych najciekawszych realizacji oraz rozwiązań, które zostały w nich zastosowane.

Pytania?

Skontaktujemy się z Tobą

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie Twojego wymarzonego domu, skorzystaj z poniższego formularza.
Nasi konsultanci chętnie pomogą w rozwianiu wszelkich wątpliwości.