Inteligentny budynek

Inteligentny budynek to obiekt wyposażony w nowoczesną instalację elektryczną opartą na międzynarodowym otwartym standardzie KNX. W przeciwieństwie do zwykłego budynku potrafi w pełni zintegrować praktycznie wszystkie zamontowane wewnątrz instalacje w jeden centralny system zarządzania. Z intuicyjnej wizualizacji CubeVision na tablecie, telefonie lub laptopie można sterować praktycznie wszystkimi funkcjami takimi jak oświetlenie, ogrzewanie, monitoring, alarm, obsługa rolet i żaluzji fasadowych, wentylacja i klimatyzacja, nagłośnienie itd. Wszystkie urządzenia przekazują między sobą informacje i dostosowują się do zmiennych warunków. W zintegrowanym budynku urządzenia wykonują wiele czynności automatycznie i bezobsługowo. Dzięki temu nie trzeba każdego dnia o nich pamiętać, mają wpływ na bezpieczeństwo, komfort oraz zużycie energii.

DOM INTELIGENTNY

KNX – światowy standard inteligentnych rozwiązań instalacyjnych

Tworząc inteligentne instalacje, pracujemy w oparciu o światowy standard KNX. Kilka powodów, dla których go wybraliśmy:

Partnerzy

INLOGIC oferuje urządzenia uznanych marek. Współpracujemy ze światowej klasy producentami, a długi okres naszej działalności jest gwarantem najwyższej jakości świadczonych przez nas usług.

abb bose babtec ERH bushjaeger deltalight devi enocean flir knx Lancom mobix satel

Możliwości inteligentnego budynku

Postęp w technologii dokonuje się dzisiaj bardzo szybko, a możliwości są coraz bardziej rozbudowane. Naszym zadaniem jest dobranie idealnych urządzeń i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb klientów komercyjnych i indywidualnych.

Poniżej wachlarz możliwości w inwestycji stworzonej przez INLOGIC.

Sterowanie oświetleniem

Sterowanie oświetleniem

Nawet najdrobniejsze codzienne czynności mogą być niezwykłe, jeśli towarzyszyć im będzie przyjemne oświetlenie. Za pomocą eleganckich włączników, smartfona czy tabletu można sterować ulubionymi świetlnymi scenami.

System alarmowy

System alarmowy

Alarm tworzy integralną część inteligentnego budynku, zapewniając realne bezpieczeństwo. Urządzenia alarmowe służą do zabezpieczenia najważniejszych miejsc, dlatego niezwykle ważne, żeby były sprawdzone i odpowiednio dopasowane.

System monitoringu

System monitoringu (CCTV)

Za pomocą monitoringu możesz z dowolnego miejsca sprawdzić, co aktualnie dzieje się w budynku. W momencie wizyty niepowołanej osoby, zostaniesz o tym natychmiast poinformowany.

System nagłośnienia

System nagłośnienia

Dzięki nagłośnieniu multiroom Twoja ulubiona muzyka dotrze do wszystkich pomieszczeń w budynku. Dyskretnie podłączone urządzenia audio pozwolą cieszyć się przestrzennym dźwiękiem w każdym miejscu w obiekcie.

Automatyka budynkowa

Automatyka budynkowa

Obsługa rolet czy żaluzji umożliwia komfortowe i przede wszystkim zdalne zarządzanie naturalnym oświetleniem w budynku. Automatyka budynkowa pozwala również na sterowanie bramą garażową lub wjazdową.

Instalacja przeciwoblodzeniowa

Instalacja przeciwoblodzeniowa

Instalacja przeciwoblodzeniowa zwiększy bezpieczeństwo zimą i zagwarantuje suchą nawierzchnię w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki niej, można zapomnieć o uszkodzeniach spowodowanych zamarzającą wodą czy o uciążliwym odśnieżaniu.

Instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna (PV)

Fotowoltaika umożliwia obniżenie kosztów przeznaczanych na energię. Współpraca z najlepszym producentem paneli fotowoltaicznych zapewnia Twojej inwestycji najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Kontrola dostępu

Kontrola dostępu

Jednym z systemów służących do zabezpieczenia obiektu, mienia i osób jest kontrola dostępu. System zwiększa ochronę, a przede wszystkim pozwala na szybką identyfikację osób poruszających się po obiekcie.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Samochody elektryczne to przyszłość i najpotężniejsza zmiana technologiczna. Wraz z rynkiem elektrycznych aut równolegle rozwija się infrastruktura, czyli liczba stacji szybkiego ładowania.

Przykładowe sceny:

Podstawa funkcjonowania zintegrowanego budynku w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu tzw. scen. Te zaplanowane i zautomatyzowane czynności działając wspólnie, oszczędzają czas i pieniądze, a także zapewniają komfort użytkowników.