Loewe – nowy wymiar telewizji

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom postanowiliśmy poszerzyć asortyment INLOGIC o telewizory. Bardzo lubimy nowoczesną technologię i staramy się dobierać do naszego salonu tylko najlepszych producentów. W związku z tym na naszej półce w Warszawie obok Bose, Ravella, ABB czy produktów SmartThings pojawiła się również firma Loewe i jej telewizory w najwyższej klasie. Chcielibyśmy przybliżyć trochę Państwu tę markę.

Loewe Technologies GmbH to niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją elektroniki użytkowej. Firma została założona w 1923 roku przez braci Siegmunda i Davida Loewe. Przełom nastąpił w 1931 r. na ósmej Wystawie Radiowej w Berlinie, gdzie młoda, licząca zaledwie 8 lat firma Loewe zaprezentowała pierwszą na świecie elektroniczną transmisję filmową. Był to spektakularny sukces, który przerodził się w uznanie i podziw wśród wielkich ekspertów z branży. Bracia Loewe zaczęli zaskakiwać świat coraz nowszymi patentami. W 1933 r. firma wyposażyła pierwszy produkowany telewizor w dynamiczny głośnik. W 1951 r. stworzyła pierwszy masowo produkowany telewizor, a 30 lat później wprowadziła pierwszy w Europie telewizor z dźwiękiem stereo. I tak przez ponad 96 lat, firma odkrywała telewizję oraz technologię, pozostając wierna słowom „Made in Germany”. Współcześnie Loewe ani myśli zejść z wysokiego poziomu i produkuje ekskluzywny spersonalizowany sprzęt klasy Premium.

Rozwój, produkcja i dział obsługi znajdują się w Kronach w Górach Frankonia. Urządzenia są projektowane z myślą o długotrwałym i energooszczędnym użytkowaniu. Innowacyjna technologia, najlepsze materiały, precyzyjne rzemiosło, regularne aktualizacje oprogramowania oraz ponadczasowy design to gwarancja doskonałego produktu. Nazewnictwo telewizorów jest proste, im wyższa cyfra tym lepszy i nowszy to model. Przy czym wszystkie oferują zbliżone parametry obrazu, a różnią się od siebie obudowami i wyposażeniem dodatkowym. W ofercie znajdziemy Loewe Reference, Bild 1, Bild 3, Bild 4, Bild 5, Bild 7 oraz Bild 9. Producent w swoich telewizorach postawił na OLED, technologię, która zapewnia idealną czerń, autentyczne kolory, szerokie kąty widzenia, a przy tym ekstremalnie cienki ekran. To ostatnie ze względu na swój kształt jest wydajne energetycznie i przyjazne dla środowiska. Dodatkowo firma poszerzyła swoją ofertę o głośniki i subwoofery.

W odróżnieniu od konkurencji, Loewe daje swoim klientom możliwość wyboru koloru obudowy telewizora, sposobu jego zainstalowania i możliwości łatwej rozbudowy o zaawansowany system dźwiękowy klasy surround. Wszystkie urządzenia charakteryzują się eleganckimi kształtami. Firma za design produktów została nagrodzona w międzynarodowych konkursach ponad 200 razy. Osobą odpowiedzialną za wygląd produktów jest Dyrektor Kreatywny – Bodo Sperlein.

Jeśli chcą się Państwo sami przekonać, czy Loewe to połączenie wyrafinowania z minimalizmem, rzemiosła z najnowocześniejszą technologią i obfitość z powściągliwością zapraszamy do naszego salonu przy Duchnickiej 3 w Warszawie.