Prąd ze słońca - fotowoltaika vs. dom jednorodzinny

W miejscowości Małkocin niedaleko Stargardu powstał kolejny ekologiczny i energooszczędny dom marki EcoReadyHouse. Inwestorom ochrona środowiska nie była obojętna, dlatego też dom rodzinny został wybudowany w technologii Eco Smart. Wytwarzanie energii elektrycznej powierzono zespołowi INLOGIC. Świadomi klienci, którzy chcą mieć gwarancję najlepszej jakości produktu i długotrwale liczyć zyski, muszą wybrać profesjonalną firmę wykonawczą, która zaopatruje się u dobrego producenta.

Pracę w tym przedsięwzięciu rozpoczęliśmy od prawidłowego zaplanowania instalacji fotowoltaicznej. W pierwszym etapie dobraliśmy urządzenia PV zgodnie z aktualnymi standardami, dopasowując je do potrzeb inwestorów oraz charakterystyki domu. Zaprojektowaną fotowoltaikę o łącznej mocy 6,84 kWp zamontowaliśmy na zadaszeniu tego nietypowego domu. Instalacja składa się z 24 paneli fotowoltaicznych najlepszego niemieckiego producenta – firmy SolarWorld. System konstrukcji wsporczej SolarWorld Sunfix plus umożliwił zamocowanie modułów fotowoltaicznych bezpośrednio na dachu. Całość systemu została dokładnie zabezpieczona przed pożarem.

Uzysk roczny tego domu przy polskich warunkach oświetleniowych szacowany jest na 6177kWh. Od kwietnia do sierpnia ze względu na porę roku efektywność systemu jest najwyższa. Jednak inwestorzy w każdej chwili mogą zalogować się na stronę swojego domu, żeby zobaczyć uzysk i zużycie energii.

Nowa generacja modułów Sunmodule zastosowanych w tej realizacji, powoduje, że właściciele mogą zaoszczędzić wydatki przeznaczane na energię elektryczną. SolarWorld AG produkując panele fotowoltaiczne, stawia na najwyższą jakość. Znak kontroli „Power controlled” przyznawany przez TÜV Rheinland gwarantuje, że podawana moc nominalna modułów jest regularnie monitorowana.