Muzyka tła w obiektach użyteczności publicznejMuzyka jest włączona w różnych budynkach użyteczności publicznej, w sklepach i placówkach handlowych, lotniskach, hotelach czy biurach firm. Towarzysząca muzyka tzw. tła wspomaga sprzedaż, łagodzi obyczaje i zachęca do wydawania pieniędzy. Natomiast przedsiębiorcy decydują się na ponoszenie kosztów związanych z prawem autorskim, aby umilić pracownikom i gościom czas spędzony w firmie. Do tego wszystkiego potrzebny jest jeszcze porządny system nagłośnienia, który pozwoli odtwarzać dźwięk w dobrej jakości.

Duże obiekty użyteczności publicznej stanowią nie lada wyzwanie nie tylko dla architekta, ale również dla projektanta nagłośnienia. Szczególnie pomieszczenia o strzelistych łukach,  o wysokim czasie pogłosu oraz miejsca, w których kluczowa jest zrozumiałość mowy. Jeśli system nagłośnienia ma odpowiadać na wszystkie potrzeby inwestorów, najlepiej zaplanować go na etapie projektu architektonicznego. Technologia Bose dostarczana przez INLOGIC, służąca do inżynierii dźwięku, pozwala projektować i tworzyć analizy akustyczne. Projektowanie i inżynieria dźwięku umożliwia rzeczywisty odsłuch i ocenę możliwości systemu dźwiękowego tak, jak będzie brzmiał w realnych warunkach jeszcze przed instalacją jakiegokolwiek elementu nagłośnienia. W dziedzinie odtwarzania dźwięku firma Bose ma ogromne doświadczenie i oferuje rozwiązania o wyjątkowej jakości dla szerokiego zakresu zastosowań takich jak: obiekty sakralne, kościoły, restauracje, hotele, dyskoteki, siedziby dużych korporacji czy obiekty sportowe.

Zainstalowany system multiroom, czyli jeden zintegrowany system audio dla całego budynku, pozwoli słuchać muzyki w różnych jego częściach. System składa się zazwyczaj z dyskretnie rozmieszczonych głośników, ukrytych wzmacniaczy strefowych oraz sterownika do wyboru źródła dźwięku czy ustawienia głośności. Jedną z inwestycji, która była prawdziwym wyzwaniem i znalazła się w naszym portfolio była renowacja kościoła parafialnego pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie. Wewnątrz budynku zaprojektowaliśmy inteligentną instalację elektryczną opartą o otwarty międzynarodowy standard KNX, która znacznie ułatwiła zarządzanie tak dużym obiektem. W kościele można zdalnie sterować oświetleniem. Budynek został wyposażony przez nas w najlepszej jakości system nagłośnienia Bose dedykowany do trudnych warunków akustycznych.

Galeria: