Wideodomofon ABB-Welcome – bezpieczeństwo i komunikacja
Instalacje domofonowe znajdują się już w niemal każdym domu, mieszkaniu czy biurowcu. Jest to w pewnym stopniu dzisiejszy standard, który nikogo nie zadziwi. Jednak urządzeniami, które w budynkach publicznych sprawdzą się lepiej i znacznie zwiększą bezpieczeństwo oraz poprawią komfort są wideodomofony ABB-Welcome.

Wizytówka firmy, która dba o bezpieczeństwo

Brama wjazdowa i drzwi to przejście przez dwa światy — wewnętrzny i zewnętrzny. Wewnątrz budynku firmy panuje atmosfera odpowiednia do charakterystyki miejsca. Nie bez znaczenia jest poziom bezpieczeństwa i komfortu czy nowoczesny wygląd zachęcający klientów. System sterujący wejściem upoważnionych osób jest idealnym rozwiązaniem. Koszt wideodomofonu jest oczywiście wyższy niż domofonu, jednak jeśli z wnętrza budynku firmy nie widzimy wejścia, zakup takiego urządzenia jest uzasadniony.

W tym temacie zaufał nam jeden z klientów, którego dotyczyła powyżej opisana sytuacja. Prowadzi nowoczesną drukarnię, zajmującą się profesjonalnym drukiem grafik reklamowych. W drukarni zainstalowaliśmy monitoring oraz system wideodomofonowy ABB-Welcome, który zwiększył ochronę oraz pozwolił na szybszą identyfikację osób poruszających się po obiekcie.

     

Rozwiązanie wideo dedykowane do większych budynków

System Welcome wideo oparty jest na dwuprzewodowej technologii przesyłania sygnału wideo. Dzięki zastosowaniu budowy modułowej i wszechstronnemu systemowi magistrali jest urządzeniem dedykowanym do kompleksów mieszkalnych i biurowych o wyższych wymaganiach bezpieczeństwa dotyczących monitorowania połączeń przychodzących. ABB-Welcome nadaje się zarówno do stosowania w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji wszelkich nieruchomości.

ABB-Welcome można zintegrować z inteligentnymi urządzeniami, dzięki czemu użytkownicy mają zdalny dostęp do kamery, sterowanie drzwiami czy oświetleniem za pomocą aplikacji. Jedną z przydatnych funkcji może okazać się zostawienie wiadomości podczas nieobecności. Również nasi goście, którzy zastali zamknięte drzwi firmy, mogą nagrać nam wiadomość. Jedno jest pewne, bez względu na to czy jesteśmy wewnątrz budynku, zawsze będziemy widzieć i słyszeć gościa stojącego u drzwi.

Nowoczesny design i znacznie większa funkcjonalność

Obsługa wewnętrznej stacji ABB-Welcome jest wyjątkowo łatwa i przystępna dla każdego. Interfejs użytkownika został zaprojektowany z wykorzystaniem intuicyjnych symboli, dzięki czemu zrozumienie i obsługa jest prosta nawet dla najmłodszych.

Nie trzeba również wybierać pomiędzy innowacyjną technologią, a imponującą stylistyką. Obie te cechy zapewniają wszystkie urządzenia z serii ABB-Welcome. Wykonane ze stali nierdzewnej stacje zewnętrzne są wyjątkowo odporne na zadrapania, ogień i inne czynniki, a przy tym doskonale komponują się z wystrojem każdego nowoczesnego budynku.