Najlepszy system dźwięku przestrzennego

Jeżeli ktoś jest na etapie poszukiwań systemu nagłośnienia do domu, to podpowiadam, że jego najlepszym wyborem będzie system Lifestyle® 535 od Bose. Skąd ta pewność? Poniżej kilka powodów, które uzasadnią moją opinię:


1. Przestrzenny dźwięk
Nie da się ukryć, że w przypadku systemu nagłośnienia dźwięk odgrywa najważniejszą rolę. Tutaj pięć wyjątkowych i na pewno eleganckich głośników Jewel Cube® oraz moduł Acoustimass® generujący głębokie basy, dostarczą Wam prawdziwie przestrzenny dźwięk w całym pomieszczeniu. Dźwięk uraczy fanów telewizji, szczególnie transmisji sportowych, kinomaniaków i przede wszystkim – melomanów. Przetestowane! Producent zapewnia, że precyzyjnie rozstawione przetworniki w tych niewielkich głośnikach, sprawią, że dźwięk będzie mocny, a moduł Acoustimass® dostarczy wrażeń jak w prawdziwym kinie czy sali koncertowej.


2. System ADAPTiQ®
W Lifestyle® 535 zastosowano system ADAPTiQ®, dzięki któremu możliwe jest zrobienie analizy pomieszczenia i dostosowanie jakości dźwięku. Pokoje, w których używamy sprzętu nagłośnienia mogą różnić się powierzchnią, kształtem, wyposażeniem, a to wszystko wpływa na akustykę i sposób odbierania przez nas dźwięku. Z ADAPTiQ® dźwięk będzie dopasowany do miejsca.


3. Przydatne funkcje
Jedną z ważniejszych funkcji będzie bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Po podłączeniu do sieci Wi-Fi@ albo urządzeń Bluetooth@ można słuchać utworów bezprzewodowo, korzystać ze Spotify albo Deezer’a, radia internetowego itd. Do obsługi całego systemu Bose wprowadził aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której z dowolnego miejsca można ustawić ulubioną muzykę. Cały Lifestyle® 535 jest jednym z produktów Bose, należących do serii bezprzewodowej. Wszystkie z tej serii są ze sobą kompatybilne i można z nich stworzyć system multiroom, który odtworzy ulubiony utwór w całym domu lub w każdym pomieszczeniu inną muzykę.


4. Lifestyle® prosty obsłudze
Konfiguracja systemu jest prosta i intuicyjna, a sama obsługa bardzo wygodna. Zastosowano tutaj technologię Unify®, a to znaczy, że można podłączyć 6 źródeł sygnału audio i wideo HD. Możliwe jest również sterowanie odtwarzaczem płyt Blu-ray™ albo dekoderem telewizji kablowej. W jednostce sterującej znajdziemy jeszcze 4 wejścia HDMI™. Sterowanie podłączonymi urządzeniami może odbywać się za pomocą uniwersalnego pilota na fale radiowe od Bose.

Reasumując, są cztery ważne powody, które mówią o jakości sprzętu Lifestyle® 535. Jednak tekst o systemie nagłośnienia nie odda tego, co najważniejsze – odtworzenie i przetestowanie dźwięku w realnych domowych warunkach. Showroom w INLOGIC został stworzony właśnie z myślą o możliwości odsłuchu. Myślę, że przed zakupem kosztownego nagłośnienia do domu warto najpierw pojechać do salonu i w komfortowych warunkach sprawdzić jak działa.