meta_description

Liniowa czujka ciepła ADW 535

dodatkowe informacje:

---
Liniowe czujki ciepła są stosowane przede wszystkim tam, gdzie ze względu na agresywne i krytyczne warunki otoczenia (np. dużą wilgotność powietrza, ekstremalne temperatury, agresywne gazy, obciążenie pyłowe itp.) nie można stosować konwencjonalnych czujek punktowych. Liniowe czujki ciepła MHD 535 mają także zastosowanie zewnętrzne, w obszarach z dużą liczbą punktów detekcyjnych jak tunele czy parkingi oraz w projektach z trudnym dostępem do instalacji, np. sufit podwieszane.

Liniowa czujka ciepła ADW 535

Detekcja pożaru musi być skuteczna we wszystkich możliwych warunkach otoczenia – nie tylko przy dobrej pogodzie, czy w temperaturze pokojowej.

Liniowe czujki ciepła są stosowane przede wszystkim w miejscach, w których konwencjonalne czujki pożarowe nie mogą być wykorzystane ze względu na agresywne i krytyczne warunki atmosferyczne, np. zanieczyszczenie pyłem, agresywne gazy, wysoką wilgotność powietrza, ekstremalne temperatury lub na obszarach zewnętrznych. Czujki te stosowane są również tam, gdzie ze względu na wyjątkowo duże odległości i rozległą powierzchnię, do nadzoru byłaby konieczna wyjątkowo duża liczba czujek ciepła.

Obszary zastosowania:

Podstawowe zalety systemu ADW 535:

Liniowa czujka ciepła d-LIST z kablem sensorycznym

Kabel sensoryczny wyposażony w indywidualnie adresowalne czujniki temperaturowe pracuje
w szerokim zakresie temperatur zapewniając wysoką precyzję pomiaru. Skala pomiaru: od -40°C do +85°C ( w krótkich przedziałach czasowych do +120°C)
z rozdzielczością 0,1° C. Możliwość wyboru rodzaju kabla w zależności od odległości między sensorami. 

Płaski, elastyczny przewód i umieszczone na nim czujniki temperaturowe otoczone są materiałem wypełniającym, ten zaś pokryty jest ekranem aluminiowym chroniącym przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Całość szczelnej struktury kabla dopełnia uniepalniony, bezhalogenowy płaszcz.

Kontroler z serii SCU800 umożliwia podłączenie do 2 kabli sensorycznych o maksymalnej długości 2 x 250 m. Liczba sensorów na każdym z kabli: od 10 do 99.

Liniowa czujka ciepła d-List z kablem sensorycznym SEC15 dzięki niewielkiej średnicy mieści się w kanałach kablowych i znajduje zastosowanie m.in. w obiektach przemysłowych, w przemyśle spożywczym, chemicznym i energetycznym, w tunelach, systemach taśmociągów, niewielkich obszarach z ograniczonym dostępem itp.

Podstawowe zalety kabla sensorycznego d-LIST: