meta_description

Przyciski START GASZENIA / STOP GASZENIA

dodatkowe informacje:

---

Przycisk START GASZENIA MCP 535X (kolor żółty)służy do ręcznego uruchamiania procedury gaszenia stałych urządzeń gaszenia gazem zgodnie z EN 12094-3. Podłączany jest do techniki pętli dozorowych X-LINE. Uruchomienie funkcji gaszenia odbywa się poprzez zbicie szybki i wciśnięcie przycisku. Stan alarmowy wskazywany jest za pomocą wbudowanej diody LED.

Do wstrzymywania uruchomionej procedury gaszenia instalacji gaśniczej gazowej służy przycisk STOP GASZENIA MCP535X (kolor niebieski). Przyciski MCP 535X przeznaczone są do montażu natynkowego. Przyciski w kolorze żółtym posiadają stopień ochrony IP52 lub IP 54 (dodatkowa uszczelka), a w niebieskim IP 54. MCP 535X wyposażony jest w zintegrowany izolator zwarć. W ofercie Schrack Seconet znajdują się też przyciski specjalne START/STOP GASZENIA C31 do zastosowania w trudnych warunkach otoczenia charakteryzujące się podwyższoną klasą ochrony IP. Obudowa przycisku ma podwyższoną wytrzymałość dzięki czemu jest bardziej odporna na urazy mechaniczne, a dodatkowo jest specjalnie zabezpieczona przed wnikaniem wody i pyłu zgodnie z klasą ochrony IP66.

Dodatkowo dostępne są również przyciski specjalne START/STOP GASZENIA wersji dC31 do zastosowania w obszarach zagrożonych wybuchem.

Przyciski C31/dC31 podłączane są do techniki linii pętlowych X-LINE za pośrednictwem modułu linii bocznej BX-AIM.