Wystawa European Prize for Urban Public Space 2014

O tym, jak wyglądają najlepsze projekty przestrzeni publicznej w Europie mają okazję przekonać się goście tegorocznej edycji Westivalu Architektury. Między 16 a 26 października 2014 w Filharmonii Szczecińskiej zainteresowani mogą podziwiać wyniki organizowanego co dwa lata, ósmego konkursu „Shared Cities – European Prize for Urban Public Space 2014”, czyli “Wspólne miasta – Europejska Nagroda dla Publicznej Przestrzeni Miejskiej 2014″. Spośród setek nadesłanych projektów, międzynarodowe jury wybrało – najlepszych 25 finalistów, 4 wyróżnienia specjalne i 2 pierwsze miejsca ex aequo. Wśród międzynarodowych finalistów znalazł się również projekt z Polski – nadwiślańskie tereny rekreacyjne w Warszawie.

„Przyjazne przestrzenie publiczne powodują integrację mieszkańców miast, wzmacniają ich pozytywną identyfikację z miejscem, w którym żyją i podwyższają atrakcyjność miasta.” – czytamy na stronie organizatorów Westivalu Architektury.

Wystawa jest prezentacją najlepszych prac w połączeniu z projekcjami filmów i obszernymi opisami zagospodarowania przestrzeni publicznej. Wszystko można podziwiać na specjalnie stworzonej w tym celu instalacji. EPUPS była prezentowana w wielu miastach Europy, obecnie jest główną wystawą 8 edycji Westivalu Architektury.