Otwarcie szkoły podstawowej w Żukowie


W Żukowie w gminie Sławno otwarto budynek Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego-Grota. Nowoczesna i inteligentna szkoła, której koszt wyniósł ok. 10 milionów złotych od tego roku szkolnego jest już dostępna dla dzieci. Oficjalne otwarcie poprowadził pomysłodawca całego przedsięwzięcia – wójt gminy Sławno, Ryszard Stachowiak. W wydarzeniu uczestniczyło wielu zaproszonych gości: wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, włodarze okolicznych miejscowości, księża i kombatanci, dzieci z rodzicami, policjanci, strażacy a także wykonawcy obiektu m.in. ch2 architekci s.c. i NAAN Architekci oraz zespół INLOGIC odpowiedzialny za całą część inteligentną budynku.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi na zewnątrz, goście zostali zaproszeni do nowoczesnej sali gimnastycznej. Spotkanie obfitowało w liczne przedstawienia dzieci oraz przemówienia gospodarzy i gości. Pod koniec uroczystości miało miejsce wspólne zwiedzanie obiektu.

Ta innowacyjna szkoła podstawowa, wykorzystująca energooszczędne rozwiązania zajęła wysokie miejsce w czołówce polskich placówek edukacyjnych. Budynek zaliczany jest do kategorii „inteligentne”, ponieważ został wyposażony w centralny system zarządzania wszystkimi instalacjami. Odpowiednio skonfigurowane urządzenia dbają o sprawne funkcjonowanie zgodne z harmonogramem pracy szkoły i oszczędność energetyczną. Korzyści z takich nowoczesnych warunków odczują przede wszystkim dzieci i nauczyciele, którzy już od tego roku szkolnego będą przebywać w nich codziennie.

Galeria: